Frivol je!

Zapoj i ty svůj hlas: frivol@frivolimpromat.net

FRIVOL je trochu absurdní utkání, trochu jam session, hodně večírek. FRIVOL je rypadlo, které v podzemí kypří hudební scénu. Je to lokál, kde se potkávají nezakořenění hudebníci a ruší gravitační sílu zvyku.

Orámován elektronickými beaty, FRIVOL postaví na pódium dva a více muzikantů, kteří spolupracují i soutěží. Hudba je nástroj na vyprávění kolektivních příběhů, proto FRIVOL vyhrává obvykle ten, kdo se nejlépe hudebně dorozumívá s publikem.

FRIVOL vytahuje hudbu ze svojí škatulky, proto jsou součástí večera výstavy, přehlídky, divadelní performance, které hráči ignorují nebo naopak inhalují.

PRAVIDLA jsou nepravidelná, není to fér. Přihlásit se může kdokoliv a zvítězit také. Podpásovka jsou předvařené věci, stupnice a falešní diváci. Nespravedlnosti vyvažuje moderující MC.


Výtahy do hudebního podvědomí

11.7.2013 18:00-20:00, Piazetta ND, Národní 4, Praha 1

FRIVOL je výtah k hudebnímu nebi i šachta do zatracení. Nejnespravidlivější souboj v hudební improvizaci zapojí diváky víc, než si sami připustí. Prapůvodní experiment s šesti instrumentalisty i večírek, který opravdu nelze opakovat.

Speciální hosté: vítěz švédského kola FRIVOLU Carlos Amigo, MC Metoděj Constantin a DJ Ultrafino.

Frivol na piazzetě ND je součástí programu letního festivalu outdoorové zábavy Fiesta Nové scény ND 2013, kterou pořádá o.s. Free Apples ve spolupráci s Novou scénou ND za podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Frivol Fiesta se odehrává na piazzetě ND v kulisách městského mobiliáře O stolu a židli z dílny Matěje Petránka a 0.5 Studia.


Kam Frivol 2012?

V prosinci jsme finálovým večírkem zakončili sezonu více než patnácti psychotropních experimentů jménem FRIVOL IMPROMAT. Touto zvukovou laboratoří prošli desítky hudebníků (někteří i rádi), výtvarnice, zpěvačky a grafici, fotografové i dost otrlí diváci.

Letos bude FRIVOL pod taktovkou různých elektronických operátorů (víte o někom?), rád by se podíval za lidmi z jiných těst do menších měst (někdo z Brna?), každý FRIVOL by měl být nový hudební žánr a oslovit další skupinu lidí.

Pokud vás zajímá více o FRIVOL IMPROMAT, stahujte dokument FRIVOL_2011.pdf, který jsme připravili pro všechny, kteří by nám chtěli pomoci rozšířit FRIVOL mimo zavedené lokály.

Pište a přihlašujte sebe a své princátka na: frivol@frivolimpromat.net


Ve vší úctě, MC Arghh, Jindra, Lucia, Johny


Loga sponzorů